Nubeo: hrdinové biometrií

Nubeo: Hrdinové biometrií

image

Nubeo tvoří devět technologických vizionářů a jeden zlatý retrívr. V tak kompaktním týmu nasazují biometrické podpisové technologie do největších českých bank a pojišťoven. Digitalizují interní procesy progresivních společností. Začínali pod názvem DesignPlus a tehdy jim ještě klienti se smíchem přezdívali „Vizionáři z garáže“. A právě tihle „Hrdinové biometrií“ byli vůbec první vývojařské studio, které už v roce 2009 úspěšně nasadilo v Česku biometrické řešení do GE Moneybank.

image

Mým prvním úkolem bylo vytvořit identitu Nubea – neohroženého malého týmu technologických šamanů, který každodenně stojí proti pracovním výzvám i daleko větší konkurenci. Pro lepší názornost si pomáhám brand-personou, charakter vytvářené značky vztáhnu na historickou, mýtickou nebo popkulturní postavu. Pro Nubeo jsem zvolil postavu Davida, stojícího proti obru Goliáši. David vyhrává díky vizi a odvaze, stejně jako Nubeo. Motto „Courage to innovate“ komunikuje světu: „Pohneme s vašimi zastaralými procesy“, a týmu: „Nepolevíme, vždy budeme na špicci vývoje našeho oboru.“

image

A jelikož jsou „kluci“ zakladatelé vtipálci, mohl brand-manuál vypadat následovně:

image

S takto nastavenou identitou se už copy na stránky psalo samo. „we stand for biometrics“, „we make paper documents disappear. what is your super-power?“ je brand-identita neohroženého Davida použitá v praxi. Přesvědčte se sami na nubeo.eu.

icon
image

"Martin má silnou vnitřní motivaci, intenci a vlastní invenci. Díky tomu posouvá náš projekt už dva roky dopředu. Dokáže vnést emoci a lidskost do textů o složitých technologických řešeních. Jeho výstupy jsou promyšlené od A do Z. Prostě bezproblémová spolupráce."

Petr Fojtík Spoluzakladatel nubeo.eu

Zpět na výpis

Email: martin@slowmarketing.cz Tel: 731341738

©Martin Skřivánek 2022. Ilustrace Jana Pacolová